Příběh košile - 1.část "Květinová blůza"

08.03.2019

Jak z pánský košile vykouzlit romantickou blůzu.  

Recyklace je teď celkem dost přetřásaný téma, tak jsem přispěla taky svojí troškou. Mě sice nevedla myšlenka na přírodu, ale prachobyčejná tužba něco hezkého vykouzlit z něčeho co je na odpis a bude to skoro zadarmo. Můj oblíbený obor "z prdu kuličku" Podívejte jak se mi to podařilo.

Potřebujeme:

1 starou (nebo novou:) vyřazenou manželovou košili. V mém přípdě, mám štěstí, že manžel nosí velikost 41 co mě padne přesně. Jsme přibližně ejně vysoký.

Zbytek látky s kytičkami na aplikace

Vlizelín - netkaná textilie, která má na jedné straně lepidlo. Pomocí tepla se přižehlí na textil. Používá se jako výztuž.

Pečící papír

Košile vel. 41
Košile vel. 41
Zbytek látky
Zbytek látky
Vlizelín
Vlizelín

Postup:

1.

Vlizelín velikosti aplikace cca 8 x 8 cm položíme stranou s lepidlem na rub látky pod kytičku a přežehlíme přes pečící papír nebo mokré plátno. 

Vlizelín nám zpevní aplikaci, aby se nám dobře stříhala i přišívala.

Až teď vystřihneme požadovaný tvar. Vystřihneme tolik aplikací kolik se nám líbí. 

Nezapomeňte na zadní díl košile.  

Rozvrhneme si jak aplikace rozmístíme na košili a přišpendlíme.

Nezapomeňte ani na zadní díl.

Oblečeme a zkontrolujeme v zrcadle jestli jsme spokojený s rozmístěním všech kytiček. Aby jsme neměli třeba kytku přímo na prsu:)

Aplikace přišijeme.

Přešíváme hustým obnitkovacím - klikatým stehem.

Výška stehu mezi 2 - 3 - nízký steh ( 2,5 - 3 mm)Nitě které nám zůstaly po přišití aplikace trčet z košile, pomocí jehly přeneseme do rubu košile, uděláme uzlík a odstřihneme.

Hotovo!  Košili vyžehlíme. 

Vhodně  kombinujeme např. s kalhotami s vysokým pasem, nebo džínami. Taky bude vypadat dobře v pase uvázaná na uzel k široké letní sukni. Nebo oblečená na úzkých šatech za teplých letních večerů.